Kątowniki, kątomierze- punkty sprzedaży detalicznej
Młot może być improwizowany poprzez włożenie klucza do metalowej rury w celu zwiększenia dostępnego momentu obrotowego. Rura używana do tego celu nazywa się cheater bar lub łapa lub koci łapa jest standardowym narzędziem stolarskim, składający się z okrągłego lub sześciokątnego pręta, który zakrzywia się na jednym końcu, tworząc spiczasty, w kształcie kielicha końcówkę z V w kształcie rozszczepu do chwytania głowic gwoździ. Popularne punkty sprzedaży detalicznej dzwonią do nich z pazurami, jeśli mają pazury na obu końcach, lub do listwy formierskiej, jeśli mają pazury na jednym końcu i płaską listwę pryzmową na drugim końcu.

Kątowniki, kątomierze do robót rozbiórkowych

Zasadniczo działa jak mały łom. W celu użycia narzędzia użytkownik trzyma chwyt narzędzia jedną ręką i młotkiem napędza pazur wokół głowicy gwoździowej. Kiedy V jest mocno osadzone wokół trzonka gwoździa, użytkownicy odciągają prowadnicę do tyłu, aby podnieść głowę, a następnie kończy wyciąganie gwoździa z pazurami młotka. Kot łapa jest dobrze zaprojektowany do robót rozbiórkowych, ale ponieważ rozrywa drewno wokół głowicy paznokcia, nie należy go używać do prac wykończeniowych. Sprawdź kątowniki, kątomierze.

Kątomierze służą do pomiary kątów

Ponad sto lat temu paznokcie były wykonywane ręcznie przez kowala, dzięki czemu były o wiele cenniejsze niż drewno, do którego były wbijane. W książce „Nail Pullers with Patent Reference” Raymonda P. Fredricha czytamy, że w połowie XIX wieku w Ameryce Północnej drewno było postrzegane jako tak obfite, że jeśli trzeba było zmienić miejsce zamieszkania, „można by nawet spalić dom i podnieść paznokcie w popiele”. W tamtym czasie, szuflady gwoździ zostały zaprojektowane, aby zachować stan gwoździa do ponownego użycia, a tym samym konstrukcja większości szuflad gwoździ skończyła się tym, co jest znane jako typ młotka suwakowego, który jest nadal używany.

Kątowniki, kątomierze a narzędzia alternatywne

Stary tarcica stała się teraz znacznie bardziej cenna niż paznokcie, które mogą trzymać go na miejscu, więc był ruch w kierunku wzorów, które biorą paznokcie z mniejszym uszkodzeniem starego drewna wzrostu. Kota łapa jest nadal w użyciu, ale ze względu na swoją konstrukcję, która ma otwarty kształt „V” na końcu pryzmy, otwór jest najszerszy w miejscu, gdzie jest wbijany w drewno, i powoduje sporo uszkodzeń włókien drzewnych.

Wprowadzono nowe konstrukcje, w tym szuflady do paznokci i szuflady do polowania na paznokcie, które podchodzą do konstrukcji łap starego kota jak szczypce. Narzędzia te zawierają własny wbudowany w pełnicrum, ale mogą być również uderzone młotkiem, aby wbić końcówki narzędzia w drewno z bardzo małymi uszkodzeniami, co pozwala im wykopać gwoździe, które zostały wbijane w drewno na lub pod powierzchnią. Konstrukcja wyciągania gwoździ z gwoździ ma bardzo precyzyjne końcówki, które w rzeczywistości łączą się całkowicie na końcach, do usuwania gwoździ wykończeniowych. Pneumatyczny odrzutnik paznokci pozwala na skuteczne ściąganie dużej ilości starych gwoździ.łom, zwany również prętem do wraków, prętem lub prybarem, prętem szczypiec, lub czasami prętem pryzmatycznym, potocznie, w Wielkiej Brytanii i Australii, nazywany czasem krawężnikiem z brzegami szczelinowymi (zwanym również prymitem lub jimmy), gęsiej szyjki, lub trzody chlewnej, jest narzędziem.