W Wielkiej Brytanii umeblowane wynajem wakacyjny oferuje inne ulgi podatkowe pod warunkiem spełnienia określonych warunków. Aktualne warunki są następujące:
Powinna ona być dostępna do użytku publicznego w celach komercyjnych przez okres 12 miesięcy na łącznie 140 dni.
Musi on być oddany do użytku na co najmniej 70 dni w okresie 12 miesięcy. (Jeśli posiadana jest więcej niż jedna nieruchomość kwalifikująca się, możliwe jest uśrednienie liczby dni, w ciągu których wszystkie nieruchomości są wynajmowane łącznie w celu spełnienia tego warunku)
Łączne okresy długotrwałego zatrudnienia nie mogą przekroczyć 155 dni w okresie 12 miesięcy.

Domki holenderskie używane finanse

Właściciele drugiego domu i domów wakacyjnych dawniej mogli ubiegać się o zniżki w podatku komunalnym w Wielkiej Brytanii, ponieważ nieruchomość jest wolna przez większą część roku. Nie jest to już prawdą w wielu regionach, w tym w Carmarthenshire; jeśli nieruchomość jest pusta (ale dostarczona) nie jest dozwolone zniżka, a właściciel będzie zobowiązany do zapłaty podatku w całości. Jednak w Kornwalii od 2004 r. drugi właściciel domu może ubiegać się o 10% zniżki w podatku komunalnym. Przed 2004 r. mogli oni ubiegać się o 50% zniżki w Kornwalii, nadal mogą ubiegać się o 50% w wielu innych regionach Anglii.

Ruch walijski, Cymuned, propaguje zasadę, że właściciele domów wakacyjnych powinni płacić podwójną stawkę standardowego podatku komunalnego, ponieważ w przeciwnym razie nie inwestują w społeczności lokalnej. Świadectwem tego jest raport na temat wpływu domków letniskowych w Szkocji, z którego wynika, że ci, którzy wyjechali na wakacje do Szkocji spędzali średnio 57 funtów dziennie, w porównaniu do zaledwie 32 funtów dziennie spędzanych przez tych, którzy odwiedzają swoje wakacyjne lub drugie domy. Więcej o domkach bez pozwolenia w: Jakie domki można wybudować bez pozwolenia na budowę?

domki angielskie całoroczne

Domki holenderskie używane kwestie przepisów

Właściciele domów wakacyjnych okazjonalnie przenoszą się do swoich drugich domów na stałe po przejściu na emeryturę, co może stanowić zagrożenie dla kultury danego obszaru, zwłaszcza w Walii, gdzie napływ głośników spoza Walii wpływa na procent głośników walijskich w tym regionie i ogranicza korzystanie z Walii w życiu codziennym. Setki drugich domów spłonęły od 1979 do połowy lat 90. w ramach kampanii nacjonalistycznego ruchu Meibion Glynd? r., której celem była ochrona rodzimego języka i kultury.

Domki ogrodowe to niepowtarzalny styl, który wykorzystuje nieformalny design, tradycyjne materiały, gęste plantacje oraz mieszankę roślin ozdobnych i jadalnych. Angielski w pochodzeniu, zależy od łaski i uroku, a nie wspaniałej i formalnej struktury. Domowe i funkcjonalne ogrody związane z domkami klasy robotniczej sięgają wieków wstecz, ale ich stylizowana reinwencja nastąpiła w 1870 roku w Anglii, jako reakcja na bardziej ustrukturyzowane, rygorystycznie utrzymane ogrody ogrodowe z ich formalnym projektem i masowym sadzeniem jednorocznych szklarni.