Meble kuchenne na wymiar do domu i mieszkania. Łóżko baldachimowe jest łóżkiem dekoracyjnym nieco podobnym do łóżka z czterema plakatami. Typowe łóżko baldachimowe zazwyczaj posiada słupki w każdym z czterech narożników rozciągające się na wysokość co najmniej czterech stóp nad materacem. Tkanina dekoracyjna lub dekoracyjna jest często obłożona w górnej przestrzeni pomiędzy słupkami, a masywny pokos materiału może tworzyć sufit lub baldachim bezpośrednio nad łóżkiem

Meble kuchenne na wymiar Twojej rodziny

Łóżko baldachimowe powstało bardziej dla środków utylitarnych niż dla ekstrawagancji czy dekadencji. W średniowiecznej Europie panowie i szlachta używali łóżek baldachimowych z zasłonami, które mogły całkowicie je zamknąć, aby zapewnić ciepło i prywatność, ponieważ ich asystenci często spali w tym samym pokoju. Do XVI wieku łóżka te, nawet szlacheckie, były dość proste i niedoceniane. W tym okresie popularne stały się rzeźbione prace na ścianie przedniej i słupach, a następnie bardziej zdobione łoża baldachimowe.

nowoczesne meble do kuchni

W Chinach przed republikańskich do 1911 roku łóżko baldachimowe rodziny było najważniejszym meblem domowym, a często częścią posagu panny młodej. Łóżka te, jako znaczniki statusu, były często misternie zdobione przychylnymi motywami, szczególnie dotyczącymi płodności, długowieczności i szczęśliwego związku małżeńskiego.

Kuchenne meble postaw na wygodę

Dzisiejsze łóżka baldachimowe na ogół pasują do jednej z dwóch kategorii: tradycyjnej lub współczesnej. Większość tradycyjnych łóżek baldachimowych ma estetykę wiktoriańską, z metalowymi ramami lub misternie rzeźbionymi drewnianymi ramami i słupkami. W tych odrzucających miejscach często pojawiają się również szorstkie, plisowane, misterne drapanie, czasem za pomocą dość ciężkiego materiału. Współczesne łóżka baldachimowe mają na ogół prostszą konstrukcję. Drewno, metal lub ich połączenie jest wykorzystywane do budowy nowoczesnych łóżek baldachimowych, które zazwyczaj mają niewiele szczegółów na nogach i ścianach przednich i często mają ostre, geometryczne wzory.